Знаете ли, че Kikkoman има богат избор от специални сосове в своята гама, освен естествено ферментиралия соев сос Kikkoman и сосовете Терияки?
Запознайте се с тях!
Kikkoman PONZU цитрусов соев сос e съчетание от естествено ферментирал соев сос Kikkoman, лимонов сок и подправки, които създават уникална комбинация от всички вкусове: солен, сладко, кисело, пикантно с добавен цитрусов вкус. Придава свежа вибрираща нотка на храната. Идеален като сос за пресни салати, сашими, карпачо и тартар пържоли, но и за по-леки здравословни ястия поради ниското си съдържание на въглехидрати и сол.
Kikkoman сусамов дресинг e богат кремообразен сос, допълнен с натрошен сусам, който придава уникален вкус на всяка салата. Може да се използва и като дип сос със зеленчуци.
Kikkoman сусамов сос е кремообразен сос, направен от печен сусам с кадифена текстура, която обогатява вкусово всякакви съставки. Сусамът, който е изпечен и след това фино смлян, придава на този сос богат аромат и наситен вкус. Подходящ както за дресинг, така и за дип сос към различни ястия като пилешка салата, зеленчуци на пара, тофу, нудли и много други.
Kikkoman оризов оцет за суши има по-мек вкус от традиционния оцет за суши и по-ниско киселинно съдържание. С широко приложение, освен за ориз за суши, е идеален за овкусяване на салати, както и за мариноване на месо или риба.
Японските хрупкави хлебни трохи Kikkoman PANKO са направени от изпечен хляб, за да се получат ефирни, хрупкави трохи. Трохите са допълнително препечени до деликатно хрупкави и не изгарят толкова лесно в процеса на готвене. Хлебните трохи Kikkoman PANKO не са подправени и се комбинират перфектно с всички видове подправки. Идеални са не само за азиатски, но и за различни ястия от цял свят. Повече за тях може да прочетеш тук: PANKO: хрупкави трохи от изпечен хляб.