fbpx

Kikkoman лимитирана серия дозатор

КРАСИВАТА KIKKOMAN ТРАДИЦИЯ. С нашата специална лимитирана серия за 2024 г. – второто тази година – ние предлагаме ексклузивен комплект от специално проектирани дозатори във вашата кухня за шести път.

Соевият сос Kikkoman не само има добър вкус, но и изглежда зашеметяващо на масата в своята емблематична бутилка, проектирана от Кенджи Екуан през 1961 г.

Нашият естествено ферментирал соев сос Kikkoman се приготвя традиционно по стара рецепта само с четири съставки: водасоясол и пшеница. Всички те са напълно естествени и гарантирано без ГМО.

КАКВО СТОИ ЗАД ДИЗАЙНА НА ШЕСТАТА НИ СПЕЦИАЛНА БУТИЛКА ПРАЗНИЧЕН ДОЗАТОР? Този път в дизайна на лимитираната серия дозатор Kikkoman са вплетени два от основните новогодишни символи в кулинарната традиция на Япония – специалната кутия, в която се подреждат ястията – jūbako, и самите новогодипни ястия – osechi-ryōri. Кутията символизира пожеланията за късмет и хубави неща, които да ни спохождат през Новата година, а всяко от ястията вътре си има собствено значение и носи различно послание.

ЯПОНСКATA НОВОГОДИШНА ТРАДИЦИЯ. Shōgatsu, японската Нова година, е важен семеен празник. Сред множеството обичаи, които изпълват празничните дни е и традицията семейството да се събира заедно около масата и всички да ядем заедно на Нова година.

Ястията са комбинация от различни специалитети и деликатеси, подредени декоративно в красива кутия (jūbako), която е подобна на bentō. Osechi-ryōri се приготвя предварително, в навечерието на Нова година, така че никой да не прекарва първите дни от новата година в кухнята. Тази многовековна традиция е част от японската култура и в наши дни.

Точно една такава кутия, пълна с osechi-ryōri, краси новия дозатор Kikkoman лимитирана серия! Естествено ферментиралия соев сос Kikkoman също е неразривно свързан с японската история - добавя перфектния умами вкус както в японските, така и европейските празнични ястия.

Всяко от многото малки osechi-ryōri ястие има особено значение за годината напред. Хапките са внимателно подредени в празнични кутии, наречени jūbako. Отделните ястия са специално избрани и носят своя символ. Това е така, защото на всяка от различните храни в osechi-ryōri се приписват различни положителни характеристики.

Кутиите символизират желанието за щастие и просперитет, които да изпълнят новата година – и живота на хората – малко по малко, хапка по хапка, а „подреждането на кутия“ е синоним на „добавяне на щастие“.

КАКВО СИМВОЛИЗИРАТ РАЗЛИЧНИТЕ ХАПКИ? Има 10 основни ястия, които са част от osechi-ryōri традицията и всяко от тях носи собствено послание.

Датемаки е символът на образованието. Мъничкото руло омлет с паста от скарида, наподобяващо свитък, е израз на желанието за учене през целия ни живот.

Казуноко символизира плодовитостта. Ястието е от тихоокеанска херинга. Казу означава брой на японски език, а ко – дете, откъдето идва и посланието на тези хапки за много деца.

Камабоко са хапките, които носят закрила и добър късмет. Вид изпечено сурими от морски дарове, цветовете му носят същинските послания: бялото е символ на чистота, а розовото или червеното – на радостта и защитата срещу зли сили. Обикновено са във формата на изгряващото слънце.

Сладостта на кури кинтон носи пожеланието за просперитет през новата година. Жълтеникавият цвят на кестени и сладки картофи са символ на златото.

Куромаме е символ на здравето и работата и се прави от малки подсладени и овкусени със соев сос соеви зрънца.

Тазукури символизира богатата реколта и се приготвя от сушени сардини, мариновани в сладък соев сос. Наименованието буквално се превежда като “отглеждане на ориз”, тъй като някога малките сардини са били ползвани като тор за нивите.

Конбумаки е ястието за радост. Малките рибни или зеленчукови хапки, увити във водорасли, носят пожеланието за щастливи моменти през новата година.

Еби са символ на дълголетието. Изпъстреният с гънки гръб на скаридите и извитата им форма носят посланието за много години, а червеният цвят предпазва от зли сили.

Нишиме са хапките, които са приготвени от кореноплодни зеленчуци, символизират вечното щастие, като всяка съставка има свое значение и послание. Така например, морковите, нарязани във формата на цвете, “приветстват” пролетта и новия живот, а хексагоните от ряпа носят посланието за дълъг живот.

Ранко намасу е ястието символ на безгрижния живот, този без трудности. Резени от корен на лотус се мариноват в сладък оцетен сос, а дупчиците им олицетворяват липсата на трудни моменти в живота.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *